Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym, to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy H. Jackson Brown, Jr.

Aktualności

Przekaż 1% podatku2019-02-11

Przekaż nam 1% podatku klikając w banner poniżej. 
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Życzenia2018-03-31

 
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość......

Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Ogłoszenie2018-03-21

Fundacja będzie już niedługo zmieniać swój charakter działania. Skupimy się na pomocy osobom indywidualnym poprzez działania Somitu oraz innych fizjoterapeutów. Niestety działania na rzecz dobra innych często są niedoceniane oraz mają być zaostrzone zgody na np. zbiórki publiczne, festyny i inne działania.
W tej sytuacji będziemy musieli przemyśleć czy Stowarzyszenie nie będzie lepszą alternatywą dla tej formy pomocy.
Obecnie ponownie nie możemy zbierać 1% przy całym staraniu o tą sprawę tak dla nas ważną. To po prostu przykre i niesprawiedliwe. Nie ustaniemy jako grupa ludzi w niesieniu dalszej pomocy - nigdy.
Poinformuje wkrótce w jaki sposób można pomóc i jakie są decyzje zarządu i rady fundacji.
Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Ogłoszenie2018-01-24

W związku ze zmianami organizacyjnymi Fundacji zwracamy się z prośbą o nie przekazywanie w tym roku 1% podatku dochodowego za rok 2017 na rzecz podopiecznych Fundacji "Do Góry Głowa"
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Życzenia2017-12-29

W tak wyjątkowym dniu przyjmijcie życzenia na Nowy Rok. Niech będzie on czasem radosnym i słonecznym.
Szczęścia, co radość daje. Miłości, co niesie pokój. Zdrowia, co niesie wytrwałość. Wiary, co nadzieje prowadzi.
Życzę, by był to rok spełnionych marzeń i zrealizowanych planów. Niech wszystko układa się po Waszej myśli, a wszelkie problemy pozostaną w starym roku.
Wszystkim podopiecznym, rodzicom, darczyńcom i współpracownikom  najserdeczniejsze życzenia składa
Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Podziękowania2017-08-27

 "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
                                                                                     Jan Paweł II
 

W imieniu Podopiecznych i swoim własnym pragnę serdecznie podziękować
za przekazanie 1% podatku na rzecz fundacji "Do Góry Głowa".
Jednocześnie wszystkim Darczyńcom życzę dalszych sukcesów na gruncie zawodowym i prywatnym.
 

Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Dzień Dziecka w Parku 600 -lecia2017-07-18

W niedzielę 4.06.2017 r.  wzorem lat poprzednich wraz z MDK zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka". Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy naszego grodu licznie zaszczycili nas swoją obecnością.
Wszystkim biorącym udział w loterii fantowej i innych atrakcjach serdecznie dziękujemy. Dochód z akcji został przeznaczony na rehabilitację Naszych podopiecznych.


Prezes Fundacji

Joanna Barbara Krygier

30.11.2016 WPIS DO OPP2016-12-15

Uroczyście ogłaszam, że po wielu miesiącach starań nasza Fundacja została nareszcie wpisana do Organizacji Pożytku Publicznego czyli OPP. Daje nam to możliwość zbiórek 1% co cieszy nas bardzo. Osobiście gratuluję wszystkim, którzy pomogli mi w tym działaniu. Jesteśmy OPP - jesteśmy potrzebni - to wielka chwila ale też i zobowiązanie dlatego już dziś proszę o pobieranie, przekazywanie i pomoc w kierunku zbiórki 1%.
ulotki są w druku i będziemy już wkrótce się nimi dzielić z każdym kto chce pomóc.

Dziękuję Wam i pozdrawiam
Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Wielki Festyn na Dzień Dziecka :)2016-06-01

05.06.2016 - NIEDZIELA. Jak co roku organizujemy wraz z MDK "Dzień Dziecka" w Parku 600-lecia w Wągrowcu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w loterii fantowej i w innych atrakcjach, które będą na całym placu. Dochód z akcji zasili jak zwykle rehabilitację naszych podopiecznych.

Zapraszamy :) :) :)

Prezes Fundacji
Joanna Barbara Krygier

Festyn \"Dożynki 2015\" W Mieścisku2015-11-15

Pogoda nie dopisała ale i tak my byliśmy gotowi do działania. Nasze stoisko prezentowało się jak zwykle pięknie. Dziękuję za pomoc i przybycie by wspomóc kolejnych podopiecznych.

Działamy :)2015-08-05

Jeden Festyn zakończony podsumowany i rozliczony ( blisko 3500zł udało się zebrać z loterii, kiermaszu, zbiórek i malowania twarzy) a już następne działanie w przygotowaniu. Po ostatniej akcji udało nam się wesprzeć kolejnych siedmioro podopiecznych. Liczyliśmy na większą frekwencję ale nie wygra się z aurą gdy impreza jest w plenerze :).  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będziemy na dożynkach w Mieścisku (06.09- niedziela) z loterią i jak się uda z innymi atrakcjami. Jak zwykle zbieramy fanty na loterię. Liczymy na pomoc i oczywiście obecność.

Zdjęcie z festynu; po lewej nasze stanowiska.


Festyn z okazji Dnia Dziecka :)2015-05-07

Jak co roku przygotowujemy się do największego wydarzenia w naszej Fundacji jakim jest organizacja corocznego Festynu. Będzie loteria fantowa, kiermasz, malowanie twarzy, licytacje i inne atrakcje. Prosimy o pomoc w dzieleniu się przedmiotami reklamowymi firm i urzędów ( długopisy, czapeczki, kubeczki, materiały reklamowe) oraz o uczestnictwo w akcji "podziel się niechcianym prezentem" gdzie wszystkie zbędne w domu przedmioty moga zasilić nasz kiermasz i zostać spieniężone dla naszych podopiecznych ( nadaje się wszystko co nie ma oznak używania :) ) Prosimy o dostarczanie przedmiotów do siedziby fundacji ul.Sosnowa 7, Wągrowiec lub kontakt w celu ich odebrania. Każda firma jak co roku otrzyma dyplom podziękowania i możliwość umieszczenia logo z przekierowaniem na stronie fundacji. Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.
Prezes Fundacji Joanna Barbara Krygier


Biegniemy, biegniemy...2015-04-18

W akcji "Biegniemy dla Braci" pobiegło 30 zawodników z Wągrowca, niestety zamieszanie na mecie i dostep do zawodników przed startem był taki,że nie daliśmy rady podać im przywieszek na koszulki. To jednak nic nie znaczy - nadal trwa akcja i będziemy ja kontynuować do biegu majowego w Wągrowcu. Jeśli jest ktoś chętny kto chciałby wystartować w  tym celu proszę się zgłaszać na mail fundacji. Pieniążki wpływają powoli ale są. Za każdą złotówkę dziękujemy w imieniu chłopaków. :)

Akcja Biegniemy dla Braci2015-03-06

Już 12 kwietnia wystartujemy w 8 półmaratonie w Poznaniu. Dystans jaki musimy pokonać to 21km i 97,5 metra. To długi i wymagający bieg ale damy z siebie wszystko – cel jest szczytny. Chcemy zrobić to z myślą o dwóch wyjątkowych osobach, które nie są w stanie samodzielnie wystartować w podobnym biegu, gdyż choroba odebrała im możliwość chodzenia i poruszania się. W biegu chcemy pokonać własne słabości z myślą o braciach, którzy są zmuszeni pokonywać je każdego dnia, gdyż nawet najprostsze czynności są dla nich wyzwaniem ponad siły. 

Bracia Jakub (19 lat) i Szymon (21 lat) od urodzenia cierpią na genetyczną chorobę – dystrofię mięśniową Duchenne'a. Od chwili narodzin ich komórki mięśniowe obumierają, a mięśnie ulegają osłabieniu. Spowodowało to że w wieku 10 lat przestali samodzielnie chodzić i od tego czasu zmuszeni są poruszać się na wózkach elektrycznych. Od kilku lat chłopcy mają systematycznie prowadzoną rehabilitację, która znacząco opóźnia postęp ich choroby. Niestety mimo intensywnej terapii stan Szymona w ostatnim czasie pogorszył się z powodu powikłań po zapaleniu płuc. Teraz musi być podłączony przez całą dobę do respiratora, bez którego nie mógłby samodzielnie oddychać. Długi pobyt w szpitalu spowodował znaczne osłabienie jego mięśni i teraz nie jest w stanie nawet dłużej siedzieć na wózku, przez co zmuszony jest do ciągłego leżenia. Powoli dochodzi do siebie i czas samodzielnego siedzenia stopniowo wydłuża się. Bardzo wspiera go w walce o powrót do formy jego młodszy brat Jakub. Bracia są ze sobą bardzo zżyci, wcześniej spędzali razem cały czas, najczęściej grając na komputerze w piłkę nożną lub oglądając programy naukowe. Wsparcie jakie dają sobie nawzajem mimo choroby jest niesamowite.
Stała rehabilitacja i leczenie chłopców są kosztowne, a rodzina nie jest w stanie sfinansować ich własnymi środkami. Dlatego chcielibyśmy tym symbolicznym biegiem pomóc im i zebrać pieniądze, które pozwolą chłopakom lepiej funkcjonować.

Jeśli chcecie pomóc Jakubowi i Szymonowi prosimy o wpłatę ZŁOTÓWKI za każdy przebiegnięty przez Was kilometr lub innej dowolnej kwoty na konto:

Fundacja "Do Góry Głowa"
Tytułem: Bracia Kliszewscy
KRS 0000455242
Konto bankowe: PKO Bank Polski SA 94 1020 3903 0000 1702 0090 5273

Wierzymy, że los braci nie będzie Wam obojętny i wykażecie się wielkim sercem. Z góry dziękujemy w ich imieniu za okazaną pomoc.

Biegający Wągrowiec

I Koncert Charytatywny - Dziękujemy!!!2015-02-10

Dziękujemy wszystkim obecnym i wszystkim darczyńcom, przybyłym politykom i ludziom biznesu, mieszkańcom wraz z dziećmi - wszystkim którzy chcieli być z nami w tą niedzielę!. 
Dziękujemy Dyrektorowi I L.O. i szczególnie Pani Gosi Wojnowskiej oraz wspaniałym licealistom za sukces organizacyjny i piękne muzyczne doznanie. 
Dziękujemy za występy Bayan Brothers i Panu Grzegorzowi Tomaszewskiemu, który swoja muzyką "leczył" nasze dusze.
Jutro t.j. w środę będziecie mogli o tym wydarzeniu przeczytać w Głosie Wągrowieckim. Zebraliśmy blisko 5000zł a deklaracje wpłat i pomocy padały wielokrotnie. Jak tylko otrzymam zdjęcia umiescimy je na stronie. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ w imieniu całej fundacji i jej podopiecznych. :)

Koncert charytatywny 08.02.20142015-02-01

To już za tydzień. Bądźcie z nami - dla niepełnosprawnych dzieci. Zapraszamy

Sprawozdanie z przebiegu zbiórki publicznej do skarbon stacjonarnych2015-01-21

Zgodnie z pozwoleniem PM.53311.3.2014 w dniach od 01 maja 2014 do 26 grudnia 2014  odbyła się zbiórka do 2 skarbon stacjonarnych wystawionych na terenie Wągrowca. Łączna kwota zebranych środków pieniężnych wyniosła 173,73 PLN. Cała kwota została wpłacona na konto Fundacji i przeznaczona na dofinansowanie podopiecznych. Nie poniesiono żadnych dodatkowych kosztów zbiórki. Sprawozdanie  w formie pisemnej zostanie przekazane do Burmistrza Miasta Wągrowca.

Nakrętki odjechały -1120kg!!!2014-12-03

Ponad tona nakrętek doczekała się transportu do punktu skupu. Jesteśmy dumni i jak widać nie zmarnowaliśmy zadnej nakrętki - i Pani Prezes i Mamy dzielnie zbierały nakrętki które wysypały się z pękniętego worka :). Dziękujemy wszystkim i zbieramy dalej. Poniżej mały reportaż z pakowania do busa :). Bus na zdjęciach lekko bokiem :) ale nakrętki odjechały całkiem prosto i do celu.

Koncert charytatywny 08.02.20142014-11-25

Dzięki pomocy I L.O.  w Wągrowcu ( dyrekcji, nauczycieli i społeczników) podjęta została decyzja o organizacji koncertu dla naszych podopiecznych. Odbędzie się on 8 lutego 2015 (niedziela) w godzinach od 16.00-19.00. Zaproszone do występu zostały znakomite osoby oraz najzdolniejsi muzycznie licealiści. Będzie licytacja, kiermasz oraz inne atrakcje. W grudniu podamy dalsze informacje gdyż obecnie zdobywamy wspaniałe fanty do licytacji. Ogromnie się cieszę i dziękuję wszystkim za podjęcie się tej ogromnej charytatywnej pracy dla dobra naszych podopiecznych.
Prezes Fundacji
Joanna Krygier

współpraca z I L.O. w Wągrowcu2014-10-22

Dzięki Dyrekcji i zaangażowaniu osób przejętych pomocą innym udało się  w pięknej auli szkoły zaprezentować naszą Fundację oraz zachęcić licealistów do zbiórki nakrętek w akcji "Wkręć się w pomaganie".Dziekujemy również nauczycielom którzy aktywnie interesowali się działaniami Fundacji.  Zdjęcia z tej prezentacji :).


\\\"WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE\\\"2014-09-14

Rusza nowa akcja zbiórki zakrętek w szkołach, ośrodkach, instytuacjach. Liczy się każda nakrętka! W zeszłym roku za zbiórkę w szkołach ufundowaliśmy wszystkim uczniom długopisy a niepełnosprawnym dzieciom podopiecznym Fundacji po kilka zajęć rehabilitacji. mamy apetyt na wieksza pomoc dlatego wkręc się z nami i pomagaj. Punkty odbioru będą w ; Somit ul Sosnowa 7, jak i w szkołach zbierających. Można tez zadzwonić po odbiór nakrętek 0-883 650 336. Będziemy informować jak nam idzie - Liczymy na Was.
Prezes Fundacji "Do góry głowa"
Joanna Krygier

II Festyn Fundacji zrealizowany :)2014-06-02

Udało się nam ciężkim wysiłkiem wszystkich zaangażowanych i wolontariuszy zrobić nasz I Festyn z loterią, kiermaszem,licytacją, malowaniem buziek i innymi atrakcjami. Jestem zmęczona ale zadowolona. Pierwsze zdjęcia z Festynu. Będą i profesjonalne. Dziękuję wszystkim. :)

przygotowania do Festynu 31.05.2014 w szkołach2014-05-19

Przygotowując społeczność Wągrowca i nie tylko do naszego wydarzenia jakim jest festyn, kiermasz, loteria i inne atrakcje zbieramy fanty, zbieramy różności na kiermasz spotykając się w 99% z bardzo pozytywnym podejściem. Nie zapominamy o uczestnikach Dnia Dziecka więc jesteśmy w szkołach opowiadając o niepełnosprawności i odpowiadając na wiele ciekawych pytań. Oto jedna z lekcji :)

przygotowania do Festynu 31.05.20142014-04-29

Zaczynamy dużą akcję zbierania fantów, darów, nieudanych prezentów na wielką loterię fantowa na rzecz fundacji. Będziemy chodzić po firmach pokazując zgody na zbiórki oraz loterię oraz zachęcając sklepy, firmy i osoby prywatne do dzielenia się z nami tym razem nie pieniędzmi a drobiazgami na loterię. Fanty i dary można przynosić też do Somitu na ul. Sosnowej 7 w Wągrowcu gdzie będą one segregowane i dzielone. Z góry dziękujemy za wsparcie - liczymy na Was!

pierwsza tona nakrętek :)2014-04-02

W dniu dzisiejszym dzięki dobroci wszystkich zbierających, przynoszących do Somitu oraz dużym zbiórkom ze szkoły podstawowej nr. 2 i 4 udało się zebrać pierwszy 1000kg nakrętek dla fundacji. To wielki, mały sukces który bez Was wszystkich nie byłby możliwy za co Wam dziękuję bo te pieniądze zasilą rehabilitację podopiecznych fundacji. czekamy na więcej - to nic nie kosztuje- wystarczy odkręcić i nie wyrzucać do śmieci.
Dziękuję bo małymi sukcesami buduje się wielkie rzeczy.
Joanna Krygier
Prezes Fundacji

Zebranie Fundacji \"Do góry głowa\"2014-02-20

W dniu 23.01.2014 o godz. 17.00 w salce konferencyjnej odbyło się zebranie podsumowujące działania w 2013 roku oraz zakładające działania na rok 2014. Omówiono przychody i rozchody fundacji, akcję "dziesiątka", zbiórke nakrętek, zbiórkę na Konferencji Akupunktury oraz zbiórkę do puszek na terenie miasta Wągrowca. Ustalono program działań na rok 2014 - zbiórki do puszek na terenie Wągrowca i powiatu, kontynuacje akcji "10-tka", zbiórki nakrętek w szerszym zakresie, uczestnictwo w Dniu Dziecka z loterią fantową oraz w Festynie Cysterskim.
Założono szeroko zakrojoną akcję informacji o fundacji na terenie całego powiatu.

Życzę wszystkim aktywnym i zaangażowanym w działalność Fundacji - udanego, pełnego sukcesów Roku 2014.
Prezes Fundacji
Joanna Krygier

zbiórka do puszek - miasto Wągrowiec2014-02-20

 Fundacja "Do góry głowa" z siedzibą ul. Sosnowa 7, 62-100 Wągrowiec ogłasza,że;
1. z  ostatnim dniem 2013 roku zakończono a następnie podsumowano akcję zbiórki do puszek  w sklepach w 2013roku na terenie miasta Wągrowca.  Łącznie z puszek numerowanych 1-5 zebrano kwotę 263zł 54gr, 2x50centów oraz żeton na telefon.
2. koszty przeprowadzenia zbiórki to - 82zł wydanie zgody na zbiórkę
3. całość zebranej kwoty zostanie przekazana na konto fundacji celem dofinansowania rehabilitacji podopiecznych w/w fundacji.

Prezes Fundacji
Joanna Krygier

Ogłoszenie - zbiórka do puszek- Konferencja Akupunktury2013-10-23

Fundacja "Do góry głowa" z siedzibą ul.Sosnowa 7, 62-100 Wągrowiec ogłasza, że ;
1. W wyniku zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 04.10.2013  za zgodą Prezydenta Miasta Bydgoszczy nr.decyzji 2892 z dnia 01.10.2013 uzyskała sumę zebranych funduszy wysokości 163zł 52gr.
2. Koszty przeprowadzenia zbiórki to - 82zł wydanie zgody na zbiórkę.
3. Całość zebranej kwoty została przekazana na konto Fundacji celem dofinansowania rehabiliatacji niepełnosprawnych dzieci- podopiecznych" Fundacji Do góry głowa".

Prezes Fundacji;
Joanna Krygier

ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI!!!2013-09-26

Od września zaczęliśmy zbierać plastikowe nakrętki na rzecz naszej Fundacji. Pierwszy transport już prawie gotowy :) Do akcji w tym tygodniu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4. Dziękuję Dyrektorom tych szkół. Nakrętki można także dowozić do siedziby Fundacji ul. Sosnowa 7 w Wągrowcu lub zadzwonić na nr 0-883-646-165 do Somitu i zgłosić gdzie podjechać po ich odbiór. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie. Akcja będzie trwała przez cały rok 2013/2014.

Nadsyłamy dane dzieci!!!2013-08-28

Strona ruszyła dzięki Panu informatykowi z firmy MIGLAND i obecnie aktualności oraz zamieszczanie zdjęć i opisów dzieci pójdzie sprawnie. Proszę o nadsyłanie krótkich opisów dzieci lub poprawianie już zamieszczonych oraz dosyłanie zdjęć - jest Was tak dużo - pokażmy się całemu światu :)
Prezes Fundacji


Akcja 10-tka2013-07-04

Trwa akcja, której celem jest zebranie wpłat 10zł od jak największej ilości darczyńców na konto fundacji. Prosimy o niewiele to tylko 10zł. Każdy może stać się sponsorem i pomóc zebrać potrzebne środki dla celów fundacji .Dziękujemy za każdą 10-tkę :)))

Prezes fundacji

Joanna Krygier

Festyn z okazji Dnia Dziecka2013-07-04

31.05.2013 - Uczestniczyliśmy w Festynie z okacji "Dnia Dziecka" wraz z MDK i innymi firmami z Wagrowca. Dziękujemy za każdą ofiarowaną złotówkę - udało się zebrać pierwsze pieniądze dla Fundacji :). Dziekujemy także wolontariuszom za zbiórki, MDK za bezpłatne miejsce, stoły i krzesła, firmie SOMIT za balony i konkursy, firmie ogrodniczej za darmowe udostępnienie namiotu oraz wszystkim którzy wsparli naszą akcję.

Rejestracja Fundacji2013-07-04

21.03.2013 - po 18 miesiącach starań otrzymaliśmy KRS i rozpoczęliśmy swoją podróż przez żmudny proces wysyłania, odbierania i przekazywania stosownych dokumentów do odpowednich organów celem zakończenia właściwie procesu rejestracji Fundacji.

Podaruj 1% podatku

Organizacja Pożytku Publicznego
1 mały % = wielka pomoc
KRS: 0000455242
Wpłać i pomóż:
48 2030 0045 1110 0000 0409 2350

Manager Fundacji

Agnieszka Zielińska
tel. 792 079 074

(zbiórki nakretek, darowizny rzeczowe, informacje o akcjach)

kontakt

siedziba fundacji:
ul. Sosnowa 7, 62-100 Wągrowiec

strona fundacji: www.dogoryglowa.org

mail fundacji: fundacjadogoryglowa@wp.pl

mail prezes fundacji: joannakrygier@wp.pl

KONTO BANKOWE:
BGŻ Paribas
GOPZPLPW
48 2030 0045 1110 0000 0409 2350

cele fundacji

pliki do pobrania

Nasi podopieczni

Partnerzy