Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym, to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy H. Jackson Brown, Jr.

Nasi podopieczni

Kuba i Aneta Gołuch2016-09-06

Mama i Syn Kuba ma 11-cie lat i choruje na Zespół Aspergera, ADHD i różne zaburzenia wynikające z rozległej niepełnosprawności. Jego Mama tez jest chora na SM ( stwardnienie rozsiane) co dodatkowo obciąża tą sympatyczną rodzinę. Radząc sobie z przeciwnościami losu i mama i syn potrzebują dużo  środków na rehabilitację i leczenie. Liczą więc na pomoc darczyńców i możliwość podjęcia walki o zdrowie.

Gabriel Drozdek2016-09-06

Gabriel ma dziś 4 lata i do zeszłego roku rozwijał się jak każde zdrowe dziecko. Rok temu po serii dziwnych zachowań stwierdzono u niego autyzm dziecięcy wymagający szybkiej reakcji i intensywnej rehabilitacji. Rodzice znają metody walki z autyzmem są one jednak niezmiernie drogie stąd prosimy o pomoc w imieniu małego Gabriela - na jego rehabilitację i leczenie.

Błażej i Mikołaj Kitlińscy2016-09-06

Weseli Bracia Dwaj weseli bracia codziennie zmagają się ze swoimi zupełnie różnymi chorobami. Wśród dawek leków i rehabilitacji bawią się i spędzają czas ze sobą jak zwykłe dzieci. Błażej  (10-lat) ma padaczkę, ADHD i Zespół Touretta a Mikołaj (8 lat) MIZS ( Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów) powodujące przykurcze w całym ciałku. Chłopcy mieszkają na wsi i muszą dojeżdżać około 40 km na rehabilitację. Ich dzielna Mama codziennie walczy o powrót swoich synków do zdrowia próbując uzyskać środki na ich rehabilitację wszędzie gdzie tylko może. W ich imieniu prosimy darczyńców o pomoc.

Anna Drewicz2015-09-16

Wojownicza Księżniczka Ania gdy wchodzi na rehabilitację jest już pełna emocji i energii, wszędzie jej pełno a i słychać,że już jest obwieszcza radosnym lub wzburzonym głosem. Pracują z nią tylko terapeuci, których Ania nie umie sobie ustawić pod siebie :). Dzięki temu praca z nią jest efektywna i przynosi postępy. Jej przypadek jest szczególny gdyż do tej pory nie ma jasnej odpowiedzi co się stało ,że dziewczynka przestała się normalnie rozwijać. Czekając na rozwiązanie tej zagadki Ania intensywnie pracuje nad swoim rozwojem fizycznym, logopedycznym i emocjonalnym.

Pelasia Ziółkowska2015-09-16

Calineczka Pelasia urodziła się jako 700-gramowe szczęście. jej start był trudny ale codziennie zadziwiała specjalistów lekarzy, osoby opiekujące się nią oraz oczywiście nas zatroskanych rodziców. Wszystko przemiawiało za tym ,że nie będzie dobrze jednak Pelasia mimo tak wielu prób (operacja oczek, wada serduszka, zaburzenia oddychania) nie poddawała się i z każdym dniem stawała się silniejsza. ma teraz parę miesięcy i dzielnie goni swoich rówieśników. Jej rokowania są dobre - cały czas jest postęp. Opinia lekarzy i zespołu rehabilitantów jest dobra więc wierzymy w to i codziennie małą Calineczkę rehabilitujemy, wzmacniamy i kochamy. :)

Łukasz Wójciński2015-09-16

Dzielny Wojownik Łukasz urodził się jako zdrowe dziecko bez żadnych obciążeń. Pojawiły się jednak problemy , które małemu wojownikowi hamują rozwój i jego postępy. Łukaszek obecnie jest pod opieką neurologów i specjalistów próbujących ustalić przyczyny jego stanu oraz zespołu rehabilitantów - by codzienne problemy pokonać. Mały dzielnie ćwiczy ze specjalistami i uparcie pokazuje swój mocny charakter :). Rehabilitanci oraz lekarze sa dobrej myśli. Codziennie ćwiczy i wojuje jak i z mama tak i z "ciociami" które pomagają mu wrócić do formy. :)

Amelka Kruś2015-09-16

Słodka Księżniczka Amelka urodziła się jako wcześniaczek z zamartwicą urodzeniową. Po urodzeniu stwierdzono u niej Zespół Rubinstein-Taybi żadką chorobę genetyczną. Mała dziewczynka dzielnie ćwiczy ze swoimi rehabilitantami i dzięki temu powolutku robi postępy. Tej rehabilitacji musi być jeszcze dużo ale terapeuci jak i rodzice wierzą,że przyniesie ona zamierzone cele i osiągnięcia.

Nadia Wandzel2015-04-20

Radosna Księżniczka Nadia jest pogodną i przez wszystkich lubianą dziewczynką. Uwielbia chodzić do przedszkola gdzie bardzo chętnie bawi się ze swoimi rówieśnikami. Jej mocną strona jest upór w dążeniu do tego co sobie zaplanowała. :) Lubi spacery, przejażdżki rowerowe i zabawy swoimi kochanymi lalami i konikami. Nie przepada jednak za rehabilitacja, której nie odpuszczają rodzice ze względu na lewostonny niedowład  oraz porażenie nerwu promieniowego prawej rączki. Nadii ostatnio wykryto również chorobę krwi - trombofilię.  Hasło rodzinne brzmiące "zwycięża ten kto walczy" nie pozwala się poddać i każe walczyć o lepsze jutro.

Marcin Pytel2015-02-10

uroczy młodzieniec. Marcin ma 11 lat i stwierdzone MPD. Ma porażenie czterokończynowe, skoliozę i zanik nerwów wzrokowych. Ma również wiele problemów z serduszkiem i oddechem. Mimo to ma swój charakter i potrafi postawić na swoim. Praca z rehabilitantami to chwila na pokazanie swoich sił ale Marcin potrafi za cały trud obdarowac tak promiennym uśmiechem,że chwile ćwiczeń są radosne i pełne emocji. :)

Tomek Wojciechowski2015-01-24

Zamknięty inteligent. Tomek urodził się jako zupełnie zdrowy chłopczyk i radośnie rozwijał przez pierwsze 2 lata życia. Nieszczęście i zbieg okoliczności doprowadziły do tego,że Tomuś utopił się w szambie. Leżał tam prawie pół godziny i tylko dzięki hipotermi udało się go przywrócić cudem do życia. Tomek zaskakuje mame i rehabilitantów tym jak próbuje odzyskac utracona sprawność. Jeszcze nie mówi, Ćwiczy by samodzielnie usiąść ale praca z nim to czasami niezłe wyzwanie - Tomek i jego inteligencja buntują się, psocą i próbują postawić na swoim :). Robi postępy więc wszystko daje nadzieje i siłę jemu, mamie i rehabilitantom.

Bartek Labrenz2015-01-22

Radosny buntownik. Bartek ma 10 lat i od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce postać mieszana- porażenie czterokończynowe, małogłowie, opóźnienie psychoruchowe. Od początku życia przeciwstawia się swojemu losowi codzienną intensywną praca z rehabilitantami. Obecnie nie chodzi - dopiero czworakuje ale to już bardzo go cieszy. Czekamy by znalazł w sobie siłę by się do nas odezwać bo nie mówi. Bywa uparty co powoduje,że jego rehabilitacja i ćwiczenia przebiegają czasem ze łzami przeplatanymi śmiechem i buntem. Wraz z mamą i babcia dojeżdża 46 km do Wagrowca, gdzie ciocie i wujek robią wszystko by poprawić sprawność Bartusia.

Szymon i Jakub Kliszewski2015-01-21

Komputerowcy :) Obydwaj bracia urodzili się jako zdrowi, pełni energii do życia chłopcy. Dopiero koło 4 roku życia okazało się,że obydwoje są chorzy na nieuleczalny zanik mięśni - Dystrofia mięśniowa Duschenne'a. Choroba odbiera młodym meżczyznom coraz więcej ruchu i swobody. Są oni jednak radośni, chętni do pracy z terapeutą i oddani swojej pasji jaką jest komputer i internet.

Marta Sell2014-11-26

Żywe złoto. Marta to żywe złoto - wszędzie jej pełno, każdego kocha, każdego chce przytulić. Jest dzieckiem lubianym przez wszystkich. Urodziła się 22 grudnia 2008 roku i była najwspanialszym prezentem pod choinkę. 4 listopad 2014 roku zmienił jej życie... U Marci wykryto guz w dole czaszki z wodogłowiem. Operacja bardzo trudna; przerwana na wskutek zatrzymania serduszka. Niestety guz nie jest w pełni  usunięty - znajduje się zbyt blisko pnia mózgu. Kolejna operacja - zastawka na neurochirurgii... Teraz małe,żywe złoto walczy o odzyskanie sprawności. Potem jeszcze czeka ją chemia i radioterapia. Rodzice są pełni wiary - "nie poddamy się choć długa droga jeszcze przed nami.."

Ola Sell2014-11-26

Śpiąca księżniczka. Ola urodziła się zdrową i silna dziewczynką. Do 5 roku życia nic nie zakłócało jej życia. Zawsze grzeczna,żywa i wzorowy przedszkolak. Kiedy skończyła 5 lat zaczęła się walka z szukaniem przyczyny ospałości i dziwnego zachowania się Oli przy silnym wysiłku i mocnych emocji. W styczniu 2012 roku  usłyszeliśmy,że Ola jest chora na narkolepsję z katapleksją. Mimo choroby "śpiącej królewny" dziewczynka nie daje się jej.  Od tej pory jest na lekach które pomagają jej normalnie żyć. Jest wspaniałą uczennicą i lubi grać na keybordzie, rysować i jak każde dziecko ma wiele marzeń. Chciałaby się nauczyć gry na skrzypcach :).

Mariusz Heintze2014-09-30

rozkochany i uroczy Mariusz choć już jest poważnym młodzieńcem urodził sie zaledwie w 30 tygodniu ciazy i ważył tylko 1500gram. Miesiąc przeleżał w inkubatorze, walczył o życie. Szybko lekarze stwierdzili MPD postać spastyczną. Od tego czasu codziennością Mariusza jest rehabilitacja, zabiegi, kontole.... mimo to Mariusz jest fantastycznym młodym mężczyzną - uwielbia swoje terapeutki, kokietuje i obdarza przepięknym uśmiechem pilnie ćwicząc by sie przypodobac. Praca z nim to spory wysiłek - jest już dużym choć drobnym młodzieńcem ale tyle śmiechu, radości, polemiki i docinek pada w czasie zajęć,że nawet te trwające 90 minut mijają bardzo szybko. :)

Maja Pieróg2014-06-01

Gadułka i Uparciuch Maja urodziła się 22.04.2009r. jako zdrowe dziecko z niewielkim kręczem szyi. Od urodzenia jej stan zdrowia stale sie pogarszał. Obecnie u Mai stwierdzono - zespół wad wrodzonych; zez zbieżny naprzemienny, asymetrię napięcia mięśniowego, padaczkę uogólnioną oraz opóźnienie psychoruchowe. Nie jest to jednak dokładna diagnoza. Po paru latach intensywnej rehabilitacji Maja potrafi już samodzielnie siedzieć jednak nie potrafi jeszcze sama chodzić. Obecny stan zdrowia wymaga codziennej rehabilitacji. Mimo wielu problemów jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem z "charakterem". Potrafi zagadać i rozśmieszyć każdego rehabilitanta z którym ćwiczy :)

Jakub Pawlak2014-05-19

Wesoły psotnik Jakub jest wesołym chłopcem z MPD. Uwielbia psocić się starszym braciom. Powoli zaczyna stawiać pierwsze kroki. Prowadzony za ręce chodzi ale ponieważ ma dużą wadę wzroku nie ośmiela się jeszcze stawiać samodzielnych kroków. Na razie próbuje stawać na nogi podciągając się na babcinej spódnicy.

Amelka Drzewiecka2014-05-07

Damulka i Słodziak Amelka urodziła się z wieloma problemami z których początkowo najważniejsze zdawało siż być oczko, które mimo wysiłków lekarzy przestało widzieć. W czasie jej rozwoju okazało sie ,że mięśniom towarzyszy wzmożone napięcie w kończynach dolnych. Dziewczynka ma kłopoty z poruszaniem się, utyka na jedna nóżkę, nie może wyprostować kolanek. Wymaga to od niej dużo pracy ale też i bólu. jest dzielna choć czasami zdaża jej się ,że trochę sobie popłacze. Ma jednak tak słodką buźkę,że gdy chociaż raz się uśmiechnie praca nad własnym ciałkiem staje się radością i dla niej i dla rehablitantów.

Ola Sekuła2014-05-07

Muzyczna nimfa Ola urodziła się za szybko, za wcześnie po prostu źle - ma zespoł Retta i porażenie mózgowe. Ma cudowne loczki i piękną buzię oraz niesamowita wręcz artystyczną duszę związana z muzyką. Jeśli odpowiednia piosenka i dżwięki są na zajęciach rehabilitacji Ola dzielnie znosi wszystkie rozciągania i stymulacje. Ma swoich ulubionych terapeutów i swoje nastroje jak to młoda dama. Obserwuje i słucha cały otaczający świat. Wraz z mamą jest podróżniczką - codziennie parę kilometrów w wietrze, mrozie, słońcu i deszczu przemierzają wągrowieckie  ulice by dotrzeć na zajęcia.

Laura2014-05-07


Kuba Kaźmierski2014-05-07

charakter i wrażliwość Kuba od urodzenia zmaga się z konsekwencjami porażenia móżgowego  - porażenie spastyczne, czterokończynowe. Jest ambitny choć uparty, czasem znosi bolesne ćwiczenia a czasem upiera się jak zwykły nastolatek,że nie i już :). Ma w sobie dużo uroku i mimo upartego charakteru potrafi zrobić taką minkę,że rozbraja najbardziej wymagającego terapeutę. Choć wielu nie wie jak to możliwe - Kuba podtrzymywany potrafi przejść całkiem ładny kawałek na własnych nogach ( jedna z nich nie posiada stawu biodrowego!!!) ten upór wtedy jest bardzo potrzebny. :)

Fabian Kołodyński2014-05-07

Przytulas i mądrala Fabian ma za sobą już parę lat pracy z terapeutami. Jest dzielny i wrażliwy gdyż jego diagnoza czterokończynowe porażenie spastyczne (MPD) od urodzenia utrudnia mu to co każde dziecko chce robić - bawić się, biegać, skakać. To trudne dla niego gdyż rozumie swoja sytuację. Jest mądry i dobry. Sam ćwicząc przejmuje się losem i płaczem innych dzieci. Jego rehabilitacja codzienna wymaga od niego duzo wysiłku i własnej motywacji. Od zeszłego roku uczestniczy w zajeciach w przedszkolu gdyż chce być postrzegany jako zdrowy i inteligentny mały mężczyzna. Rozbawia terapeutki komplementami i rozmowami. Ma cudowny uśmiech, który często gości na jego chłopięcej buzi.

Filip Rejmoniak2014-05-07

Marzenia i Upór Filip jest bardzo radosnym chłopcem który od początku życia przeciwstawia się codzienną intensywna pracą z rehabilitantami. Jego diagnoza to Dziecięce Porażenie Mózgowe postać spastyczna - porazenie czterokończynowe. W swoim uporze i chęci bycia sprawnym osiągnął już bardzo wiele- potrafi samodzielnie wykonać kilka kroków. jego napięcia nie pozwalaja mu jednak na wykonanie ichpoprawnie - Filip chce chodzić choć nawet zmiana pozycji z leżenia do siadu na razie sprawia mu dużo problemów. Chłopiec dzielnie pracuje pod okiem specjalistó, słucha ich, robi umowy :) i zagaduje. Jego uśmiech zachęca i jego i osoby wokół do tego by wierzyć,że uda mu się spełnić marzenia i bez pomocy iść samodzielnie i zostać strażakiem.

Arek Łysiak2014-05-07

Ciekawski pracuś Aruś urodził się jako wczesniak i od początku miał problemy z wieloma zwykłymi dla bobasów sprawami. Szybko okazało się,że ma problem ze wzrokiem oraz po diagnozie porażenie mózgowe. Wiele pracy i wysiłku kosztowało go by usiąść i zacząć sie przemieszczać. jego problemem tez jest wzrok który nie pozwala mu rozwijac się jak inne dzieci dzięki obserwacji świata. Mimo to terapeuci lubią z nim pracować bo jest ambitny i chętny do nowych zadań.

Oliwier Pawlisiak2014-05-07

Uroczy płaczuś Oliwier jest bratem Kacperka i choć jego stan jest lepszy niż brata od roku intensywnie ćwiczy by nadrobić opóźnienie psychoruchowe które ma w diagnozie lekarskiej. Robi duże postępy i choć jest małym płaczusiem poddaje się zabiegom i ćwiczeniom z terapeutom najlepiej jak umie. Wymaga jeszcze sporo pracy ale jego rokowania są dobre i jest duża nadzieja,że będzie sprawnym zdrowym chłopcem i przykładem dla Kacperka.

Kacper Pawlisiak2014-05-07

Słodziak i wrażliwiec Kacperek jest maluszkiem który wraz z bratem urodził się z komplikacjami. Efektem jest diagnoza w kierunku porażenia mózgowego i spastyki lewej strony małego ciałka. Maluszek ma przykurcze lewej rączki i nóżki i uniemożliwia mu to siadanie oraz czworakowanie. Jest juz prawie dwulatkiem ale nie moze sobie poradzić z prostymi zadaniami ruchowymi. Jego rehabilitacja nie jest łatwa bo chłopca niestety ona boli. Dzielnie wraz z mamą i bratem intensywnie w niej uczestniczy by w końcu stanąć na nogi i dogonic nieco sprawniejszego brata.

Marcelina Szymczyk2014-04-29

śliczna księżniczka Marcysia urodziła się z Zespołem Downa. Jest to wada genetyczna która od początku życia małej księżniczki sprawia jej wiele kłopotu. Otoczona wielką miłością całej rodziny dziewczynka rozwija się jednak bardzo dobrze, szybko nadrabiając opóźnienia które wynikają z jej wady jak np. słabsze mięśnie czy wiotkie stawy. Jest malutka ale bardzo głośno potrafi oznajmić terapeucie,że dane ćwiczenie absolutnie nie jest po myśli naszej księżniczki. Ma przed sobą długą drogę do samodzielności dopiero zaczęła niedawno przygodę z rehabilitacją i systematycznymi codziennymi ćwiczeniami. Ma w sobie upór, siłę i ogromne pokłady uczuć nawet do swoich terapeutów więc jej walka o zdrowy rozwój ma duże szanse powodzenia. Zespół rehabilitantów bardzo w to wierzy, że kiedyś przybiegnie do nich i mocno ich ukocha :)

Michał Stanicki2014-04-29

Obserwator świata Michaś jest uroczym chłopcem, który w sposób godny podziwu przezwyciężył wiele trudności na początku swojego życia. Urodził się z wieloma wadami w tym "otwartym" brzuszkiem do którego trzeba było schować niektóre z narządów. Miał wadę serca przez którą nie dawano mu szans na przeżycie jak i kilka "drobniejszych" problemów powodujących,że na początku życia mieszkał w szpitalu.  Dzięki sile i woli życia powoli rozwijał się by w końcu stanąć na nogi i nauczyć się chodzić. Jego drobne ciałko jest jednak pełne dużych blizn i Michał rosnąc musi cały czas być rehabilitowany by nie skręcać się bardziej i nie cierpieć. Jest wielkim obserwatorem świata i choć nie mówi to porozumiewa się z otoczeniem gestami i swoim głębokim spojrzeniem. Jest na tyle bystry,że przypomina terapeucie jeśli nie wykona jakiegoś ćwiczenia w odpowiedniej kolejności i pokazuje je! zajęcia z nim terapeuci bardzo lubią bo Michaś współpracuje mimo bólu który mu sprawiają.

Sylwia Sosnowska2013-09-26

Dama i Elegantka Sylwia ma już 18 lat. Od urodzenia choruje na zanik robaka móżdżku. Konsekwencja jest to, że nie widzi oraz ma opóźnienie w rozwoju psycho-ruchowym. Jako młoda kobietka lubi towarzystwo Panów rehabilitantów oraz pochwały na temat jej wyglądu. To prawdziwa dama. Z tym swoim urokiem "arystokratycznie" podchodzi do ćwiczeń, celebruje każdą pozycję i czeka na docenienie tego co zrobiła. Jest przy tym urocza choć uparta :)

Maja Maćkowiak2013-09-26

Radość i Upór Maja urodziła się 25.07.2010r. Po urodzeniu wyglądała na zdrowe dziecko, lecz kiedy miała 13 miesięcy stwierdzono u niej Dziecięce Porażenie Mózgowe( MPD) niedowład połowiczy - lewostronny. Przeszła wiele szpitali, badań i chorób a mimo tego jest pogodna i radosna. Uwielbia zwierzęta a w szczególności konie. Jest bardzo ciekawa świata. Fascynuje ją "Hello Kitty". Mała modnisia uwielbia dziecięcą biżuterię i różowy kolor. Bywa uparta co powoduje, że jej rehabilitacja  i ćwiczenia przebiegają czasem ze łzami i buntem :).

Hanna Kaczmarek2013-09-01

Charakter i Urok. Hania urodziła się 03.05.2010. Urodziła się zdrowa i rozwijała prawidłowo. Niestety w czwartym miesiącu życia wystąpiły pierwsze napady padaczki, zdiagnozowane jako -Zespół Westa - padaczka lekooporna.Ataki padaczki znacznie opóźniły rozwój Haneczki. Mimo przeciwności jakie niesie za sobą padaczka Hania dzielnie walczy z przeciwnikiem jakim jest silna padaczka. Każdego dnia ćwiczy i zaskakuje nas swoja determinacją. Praca z nią dla rehabilitantów jest pozytywnym wyzwaniem - jest sprytna i potrafi "oszukiwać", że zasypia w każdej pozycji :) Rodzice wierzą,że któregoś dnia stanie i powie "Kocham Was" :)))

Nikola Karczewska2013-09-01

Cierpliwość i Praca. Nikola urodziła się 30.01.2010r. Do niedawna była zwykłą, zdrową dziewczynką. Choroba Petersa ( martwica kości biodrowych) zabrała aktywnemu dziecku możliwość stawania, chodzenia, biegania. Dla Nikoli, która całe swoje młode życie była aktywna było to niezrozumiałe. Śliczna dziewczynka cierpliwie ćwiczy - lubi piłkę na której siedzi bo może spojrzeć na świat znowu z wyższej pozycji, marzy by ponownie chodzić. Musi ćwiczyć, wzmacniać mięśnie i czekać cierpliwie na decyzję lekarzy o prawdopodobnej operacji stawów biodrowych.

Mirosława Kuźniarek2013-09-01

Dyscyplina i Odpowiedzialność Pani Mirosława należy do dorosłych podopiecznych Fundacji. Od lat walczy z konsekwencjami udaru mózgu. Ma porażenie lewej połowy ciała, głównym problemem jest niesprawna kończyna górna. Obecny stan wymaga codziennej rehabilitacji. Będąc najpierw pacjentką stała się niezastąpionym pracownikiem w "Somicie" gdzie rejestruje pacjentów i dba o porządek. Rehabilitanci żartują, że kto nie przejdzie przez Panią Mirkę nie będzie miał swojej terapii :). Swoją postawą daje przykład wielu niepełnosprawnym.

Maja Skrzypczak2013-09-01

Uśmiech i Spryt. Maja urodziła się 24.08.2012r. Jest słodkim maluchem, który nie do końca zdaje sobie sprawę jak jej choroba jest wyjątkowa. Jeszcze w brzuszku nastąpiła naturalna amputacja rączki prawej określona jako niedorozwój. Majka uczy się używać tej kończyny , zachować symetrię ciała, wykonywać czworakowanie i podpory. Jest to dla niej trudne bo jak każdy sprytny maluch wykorzystuje całe swoje ciało do pokonania trudności grawitacji. Z uśmiechem jednak poddaje się rehabilitacji i nauce prawidłowych wzorców ruchowych.

Dominika Daniel2013-09-01

Księżniczka i Pracuś. Dominika urodziła się 25.10.2004r. Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe- czterokończynowe. Jej początek życia to świat szpitali, diagnoz i zabiegów oraz nawracającej, zabierającej wiele padaczki. Mimo takich przeciwności Dominika dzielnie poddaje się różnym terapiom. Ma mocny charakter i dużą wytrzymałość dlatego jej ćwiczenia są intensywne i wymagające. Słucha rehabilitanta i rzadko ma "gorsze" dni. Jest modnisią lubi być ładnie ubrana i uczesana, cieszy się gdy rehabilitant doceni nie tylko jej pracę ale i urodę. :)

Mateusz Czarnecki2013-09-01

Przytulas i Uparciuch. Mateusz urodził się 10.05.2011r. Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe - czterokończynowe. Rozumie wszystko i rozmawia z terapeutami. Dzięki codziennej, trudnej dla niego rehabilitacji  próbuje samodzielnie siedzieć, stanąć, poruszać się. Uwielbia ćwiczenia, które pokazują mu świat w pozycji stania. Ma silny charakter i terapie bywają wyzwaniem dla rehabilitantów :). Jest przy tym uroczym maluszkiem uwielbiającym się tulić i śmiać.

Damian Matoga2013-09-01

Dojrzałość i Praca. Damian urodził się 12.09.1995r. Od dzieciństwa choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce - czterokończynowe. Ta ciężka dysfunkcja wymaga ciągłej i  intensywnej pracy. Damian dojrzale podchodzi do swojego problemu i dzięki uporowi oraz ćwiczeniom potrafi sam się poruszać. To dla niego ważne bo już wkrótce stanie się dorosłym mężczyzną. Chce być sprawny i aktywny. Chodzi do szkoły i świetnie się uczy. Praca z nim dla rehabilitantów to przyjemność i ciekawa wymiana wiedzy.

Natalia Graczyk2013-09-01

Marzycielka i Uparciuch. Natalka urodziła się 19.07.2010r. Urocza dziewczynka ma stwierdzone opóźnienie psycho-ruchowe, nie jest to jednak nadal dokładna diagnoza. Po paru latach rehabilitacji Natalka umie już siedzieć sama, stoi a teraz uczy się chodzić. Jej mięśnie jednak są bardzo słabe. Ma twardy charakter i jeśli nie idzie coś po jej myśli daje swoim rehabilitantom niezły wycisk :). Jej świat jest pełen marzeń, muzyki i mimo wszystko radości.

Maja Brzezińska2013-09-01

Uparciuch i Modelka. Maja urodziła się 23.02.2010r. Stwierdzona choroba to porodowe porażenie splotu barkowego prawego. Jako małe dziecko przeszła skomplikowaną operację pozwalającą na odzyskanie w niedużym procencie władzy nad ręką. Jej życie to ciągłe konsultacje i ćwiczenia, czeka ją kolejny zabieg. Mała modnisia jest jednak bardzo ciekawym dzieckiem. Lubi jak każda mała dama koraliki, pierścionki i kolorowe tatuaże. Jej rehabilitacja jest niestety pełna bólu dlatego czasami lecą łzy czasami jest piękny uśmiech. Lizak najczęściej pomaga :)))

Maja Gryn2013-09-01

Wrażliwość i Siła. Maja urodziła się 22.08.2001r. Od maleńkości boryka się z problemami, które niesie za sobą stwierdzone Mózgowe Porażenie Dziecięce. Wzmożone napięcie przeszkadza w każdej pozycji jednak Maja całe swoje życie ćwiczy o każdy nowy ruch. Jest dzielna i wrażliwa - jest smutna gdy coś jej "nie wychodzi". Lubi współpracować z każdym rehabilitantem i umilając ćwiczenia rozmową pokazuje, że jest również bardzo mądra i zdolna.

Oliwia Nowak-Skowyra2013-09-01

Delikatność i Wrażliwość. Oliwka urodziła się 12.07.2010r. Od początku życia na jej drodze stały szpitale i konsultacje. Pojawiła się padaczka, która zabierała wszystko co udało się osiągnąć. Śliczna księżniczka jest bardzo wytrwała i mimo słabości swojego ciała - wiotkość dzielnie ćwiczy na każdych zajęciach. Choć nie może mówić z wielkim zainteresowaniem słucha co wokół niej się dzieje. Potrafi swojemu rehabilitantowi po godzinie intensywnych zajęć wysłać promienny uśmiech :)

Paulina Garczyńska2013-09-01

Punktualność i Praca. Paulina urodziła się 15.06.2004r. Od maleńkości walczy ze skutkami Dziecięcego Porażenia Mózgowego, które powoduje zwiększenie naturalnego napięcia mięśni oraz utrudnia siadanie czy poruszanie się. Paulina jest bardzo wytrwała - nie znosi niepowodzeń, lubi wyzwania. Jest bardzo staranna i sumienna. Lubi ćwiczyć, uczyć się i osiąga na tych polach sukcesy. Dokładnie wie kto i gdzie z terapeutów powinien być i nie zapomina o zwierzątkach Somitu w którym się rehabilituje - zawsze ma coś smakowitego dla nich i zawsze z nimi rozmawia :)

Wiktoria Jolanta Solecka2013-09-01

Energia i Upór. Wiktoria urodziła się 11.04.2010. W czasie porodu doszło do uszkodzenia splotu barkowego typu Erba. Jej rączka jest nieprawna ale mała energiczna osóbka codziennie intensywnie ćwiczy by jej używać. Rehabilitacja to dla Wiki niestety również ból dlatego czasami jest mały "BUNT", jednak jej słodki uśmiech potrafi rozbroić każdego rehabilitanta :)

Cyprian Sierakowski2013-08-14

Prezes i Gentelman.

Cyprian urodził się 13 maja 2007r. z Galaktozemią.Galaktozemia jest rzadką chorobą metaboliczną wynikająca z braku zdolnosci do przetworzenia galaktozy w energię.Choroba ta została zbyt pózno wykryta,spowodowała u syna opóznienie rozwojowe i psychoruchowe. Cyprian wymaga ciągłej kontroli specjalistów,rehabilitacji i diety odpowiedniej przy tej  chorobie.   Praca z nim to przyjemność - chłopiec wykazuje dużo zaangażowania w wykonywanie ćwiczeń choć świat wokoło jest tak ciekawy, że czasami skupienie jest największą przeszkodą dla "prezesa" :)

Filip Frieske2013-08-14

Wiedza i Energia

Filip urodził się 16 kwietnia 2005 roku. Jest wesołym i pogodnym chłopcem. Interesuje się rolnictwem, ma szeroki zasób wiedzy o dinozaurach, bardzo lubi czytać. O hodowli wirtualnych i żywych koni nie można go przegadać :). Filip nie chodzi jeszcze samodzielnie, a każdy dzień to walka o poprawę stanu zdrowia, walka o lepsze jutro. Do chwili obecnej dzięki intensywnej rehabilitacji, dzięki swojej pracy i pracy fizjoterapeutów oraz operacji ortopedycznej stan zdrowia Filipa ulega ciągłej poprawie.

Podaruj 1% podatku

Organizacja Pożytku Publicznego
1 mały % = wielka pomoc
KRS: 0000455242
Wpłać i pomóż:
48 2030 0045 1110 0000 0409 2350

Manager Fundacji

Agnieszka Zielińska
tel. 792 079 074

(zbiórki nakretek, darowizny rzeczowe, informacje o akcjach)

kontakt

siedziba fundacji:
ul. Sosnowa 7, 62-100 Wągrowiec

strona fundacji: www.dogoryglowa.org

mail fundacji: fundacjadogoryglowa@wp.pl

mail prezes fundacji: joannakrygier@wp.pl

KONTO BANKOWE:
BGŻ Paribas
GOPZPLPW
48 2030 0045 1110 0000 0409 2350

cele fundacji

pliki do pobrania

Nasi podopieczni

Partnerzy